Areál sigmyMobilní čerpací stanicePožárníciMobilní čerpací staniceNumerické modelováníAxiální ponorné míchadloPřenosný plovoucí agregát
Hlavní stranaSpolečnostProduktySpolupráceVěda a výzkumKontaktnic

PPCA - PLOVOUCÍ PŘENOSNÝ ČERPACÍ AGREGÁT

PPCA - plovoucí čerpadlo sigma Plovoucí Přenosný Čerpací Agregát - PPCA

POUŽITÍ:

Plovoucí čerpadlo sigma je určeno jako zásahový technický prostředek požární ochrany používaný zejména k plnění cisternových automobilových stříkaček z přírodního zdroje, k odčerpávání vody ze zatopených prostor a k nouzovému hašení. Dále může být použit v zemědělství, při poruchách vodovodních a kanalizačních sítí, k účinnému provzdušňování nádrží apod. Agregát může čerpat i znečištěnou vodu s nečistotami o velikosti zrna do průměru 15 mm. Je schopen dočerpat až do minimální výšky 20 mm. Může pracovat i bez kapaliny "na sucho", aniž dojde k jeho zadření nebo přehřátí.

KONSTRUKCE:

Plovoucí čerpadlo je lehké, kompaktní konstrukce. K pohonu plovoucího čerpadla je použit zážehový čtyřdobý, vzduchem chlazený motor

Čerpadlo je odstředivé, jednostupňové s výtlačným hrdlem o průměru 50 mm.

Hlavní technické parametry plovoucího čerpadla sigma:
Pohonná jednotka: HONDA GCV 160 HONDA GXV 160
Průtok Q [l . s-1] 0-14,5 (max. 870 l . min-1) 0-14,5 (max. 870 l . min-1)
Dopravní výška H [m] 18 až 0 18 až 0
Celková hmotnost [kg] 23 29
Rozměry - délka/šířka/výška 675x515x425 730x590x430
Palivo bezolovnatý benzín Natural BA 91 a vyšší
Spotřeba paliva [l / h] 1,1 l / h 1,3 l / h

Pracovní charakteristiky plovoucího čerpadla
s motorem GCV 160 a GXV 160

PPCA - Charakteristika

PPCA-S - SBĚRAČ PLOVOUCÍCH NEČISTOT

POUŽITÍ:

PPCA-S je přídavné zařízení k plovoucímu čerpacímu agregátu PPCA a slouží k nasměrování a odčerpání tenké vrstvy kapaliny na hladině. Zařízení je vhodné pro útvary likvidující ekologické katastrofy , při kterých je nutné "odříznout" a odčerpat tenkou vrstvu z hladiny (např. uniklého ropného produktu lokalizovaného nornou stěnou).

Konstrukce a funkce:

Sběrné zařízení PPCA-S se skládá z laminátové vaničky a laminátových sběrných ramen spojených pantem a zajišťovací sponou pro možnost sklopení do přepravní polohy a dále sklopným manipulačním držadlem. Pomocí sběrných ramen je znečištěná kapalina přiváděna k přepadové hraně, která "ořízne" tenkou vrstvu společně s nečistotami a přivede ji do vaničky, do které ústí vstupní část čerpadla čerpacího agregátu PPCA. K nastavení výšky odčerpávané vrstvy a k posouvání agregátu po hladině slouží manipulační držadlo.

Sběrač 1  Sběrač 2

sběrač 3  Sběrač 4

Požadujete-li více informací prosím kontaktujte odpovědné osoby prostřednictvím záložky kontakt.

Produkty - Sigma